poniedziałek, 27 lutego 2017

Recyclix: Pożar składowiska odpadów.

14 lutego we wsi Brożek (Lubuskie) wybuchł pożar na składowisku odpadów który obijał obszar obejmujący 1,5 ha. Z ogniem walczyło 17 jednostek przeciwpożarowych. Cała akcja trwała ponad dobę. Niestety w wyniku pożaru została zniszczona znaczna część odpadów do recyklingu. Jak czytamy na stronie recyclix "Na szczęście zakład i magazyn był ubezpieczony"


Przedstawiciele Recyclix odwiedzili placówkę oraz wstępnie oszacowali straty.Pojemność odpadów znacząco zmalała w tej chwili.  Obecna sytuacja doprowadziła do pewnych trudności w utrzymaniu równowagi pomiędzy wielkością odpadów  w recyklingu i rzeczywistej pojemności odpadów. Recyclix obecnie ( to też cytat z biuletynu firmy) został zmuszony do wprowadzenia planu naprawczego.. Oczekuje się, że firma odzyska dawną równowagę, do czerwca 2017 r.


Niestety dana sytuacja w pewnym stopniu dotyka użytkowników. Połowa udziałów została obecnie zamrożona i na dany moment posiadamy około 50% mniej odpadów. Jaki wpływ dane zdarzenie będzie miało na funkcjonowanie firmy w najbliższych miesiącach przekonamy się niebawem.

O całym zdarzeniu pisały ogólnopolskie media. Między innymi Polsat News, czy Tvn 24. Jeden z artykułów dotyczących pożaru we wsi Brożek znajdziecie TUTAJ

AKTUALIZACJA: Po pożarze w sieci zaczęły pojawiać się niesprawdzone, sprzeczne informacje na temat Recyclix. Na tą chwile w żaden sposób się do nich nie odniosę, ale jak widać poniżej mimo pożaru  firma dalej  płci bez zarzutów. 


11 komentarzy:

 1. To jest ewidenty wał. Wysypisko nie należało absolutnie do Recyclix. Można to sprawdzić w sieci. Niestety zrobili nas w ch...

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie do końca weryfikujesz to co piszesz. Z tym wysypiskiem jest tak jak z fabrykami.Nie mieli swoich tylko korzystali z innych, tak samo z zakładami. Swój mają tyko na Łotwie, a w Polsce korzystają z usług innych zakładów" Jak widzisz firma nigdzie się nie wybiera tylko chce buc z nami w porządku i zapowiedziała wydłużenie cykli.. Czy tak będzie zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotrze powiedz czy mozna kupowc dalej odpady i co z tymi zablokowanymi

   Usuń
 3. Z tego co dostaliśmy od firmy, to sytuacja jest taka, że będzie pracować nam o połowę mniej śmieci, ale zapowiadają wydłużenie cykli żeby to wyrównać.. Nie wiem jak z kupnem odpadów bo firma obecnie musi się odbudować i zapowiadają wrócić na pełne obroty w kwietniu.. W razie wątpliwości to można też zadzwonić do biura i ich zapytać...

  OdpowiedzUsuń
 4. Siema , ale wałek. Tez mam Recyxlix i smieci za 300 euro czuje tu koniec konca, no obym sie mylił

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale czego ma być koniec? Firma dalej wypłaca.. Na BTC pieniądze idą bez problemów. Nie twórzmy teorii spiskowych tylko dajmy im się odbudować.. Sami sobie składowiska nie podpalili, a pożaru przewidzieć się nie dało.. Jak pisałem obiecali przedłużyć cykle i wszystko wyrównać. Pożyjemy i zobaczymy jak będzie :) :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A dlaczego raptem potrzebują selfi z dowodem osobistym?? Skąd taka forma potwierdzenia danych? Czy ktoś już robił takie potwierdzenie do wypłaty środków?? I czy wypłacił pieniądze bez problemu?

  OdpowiedzUsuń
 7. A wyslales do nich swoje selfi z dowodem?

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie. Ustawiłem tylko "tajne słowo" które podobno zastępuje wryfikcje dokumentami... W każdym razie mi weryfikacja przy wypłacie nie wyskakuje.. Ostatnia wypłata kilka dni temu poszła normalnie. Zobaczymy jak będzie przy kolejnej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. to jak zrobisz kolejną wypłatę daj znać

  OdpowiedzUsuń