wtorek, 30 sierpnia 2016

Nudno, stabilnie,ale zarabiamy !!! Psychologiczna rozkminka w biznesie.

Aż się złapałem za głowę, kiedy okazało się że blisko 2 tyg na blogu nie pojawił się ani jeden wpis. Jednym słowem skandal. Ktoś powinien rzec: Piotrze weź się za robotę !!!  Także sam daje sobie naganę i dziś pędzę do was w artykułem. Aczkolwiek ostrzegam: Ostatnio jest tak stabilnie. że może wiać nudą :).

Niedawno wpadłem na fajny slogan podczas promowanie pewnego biznesu. A brzmi on tak:" Jeśli żeby zacząć nie trzeba wydawać ani grosza, to czemu nie spróbujesz?" Dlatego dziś będzie o troszkę odnośnie tej kwestii. Niby nic nowego, ale skoro jest tak dobrze i tak stabilnie w firmach takich jak Future Ad Pro czy też MxRevshare dziś psychologiczne rozkminianie.


Co hamuje ludzi przed zrobieniem jakiegokolwiek kroku? Czy to jest strach przed nieznanym? Czy może przyzwyczajenie do schematów, które powielamy od lat? A może większość z nas woli żyć od wypłaty do wypłaty, niż stracić 1000zł o którym za 3 miesiące nikt tak na prawdę pamiętał nie będzie. Temat rzeka i o ludzkich zachowaniach oraz ograniczeniach można by pisać wiele. Generalnie  większość z nas wyznaje zasadę: "Byle jak , ale żyć".. Tylko to tak jakbyśmy się urodzili i mieli przez 70 lat odcinać kupony oczekując na śmierć...

No dobra, ale we wstępie napisane jest, że "Nie trzeba wydawać ani grosza:. Tu już sam motyw strachu odpada. W takim przypadku pada pytanie  "Dlaczego dalej ludzie mówią słynne NIE"? I tu się pojawia już coś co kiedyś czytałem u Łukasza Gałuszki. Ludzie dziś są jak marionetki i tak na prawdę przez całe życie ktoś nami steruje. Wmawia się nam, że skoro inni tak żyją, to my też musimy. Uczy się nas że absolutnie nie możemy się wyłamać ze schematu. A jeśli to zrobimy to słyszymy, że z nami coś jest nie tak. Zarobić bez inwestowania? Ty w to wierzysz? Kto ci za to zapłaci? Jesteś naiwny !!! To pewnie jakieś klikanie i zbieranie cencików!!! Kilka haseł z którymi wielu z nas się spotkało  pokazując choćby najprostszy biznes, gdzie mamy szanse uzyskać korzyści finansowe. A takie szanse daje choćby Money2Money, czy MxRevshare. Niestety bycie na nie bez jakiejkolwiek weryfikacji propozycji, też stało się nawykiem.


Jedno jest pewne.Spełnianie marzeń wymaga odwagi. Wymaga upartości  i wytrwałości. Wydawałoby się, że ci co zarabiają duże pieniądze posiadają  kasę, bo mają głowę do biznesu. Owszem, ale każdy kto osiąga sukces ma coś więcej. Ma odwagę, żeby zrobić coś czego inni się boją. Bo co powiedzą inni? Co będzie jak się nie uda? Co będzie jak się w tym nie odnajdę? Kilka standardowych pytań. A ja zadałbym inne.Co będzie jak w wieku 50 lat zabraknie ci sił do pracy? Co będzie jeśli twoja emerytura zaspokoi tylko podstawowe potrzeby?  Co  w przypadku jeśli pracując ciężko zaniedbasz rodzinę, albo zrujnujesz związek ? Może i łatwiej myśleć o tym co jest tu i teraz, ale czy takie myślenie jest dobre? Czy strach przed porażką powinien nas zatrzymywać? Przecież  nawet słynne powiedzenie mówi "Lepiej spróbować, niż żałować, że się nie spróbowało"

Myślę że w tym krótkim wpisie to tyle. Sam jeśli czegoś żałuje, to chyba tylko tego że tak później wziąłem los w swoje ręce. Ale spokojnie mam czas i mam swoje cele. Daje sobie długie 8 lat, bo własnie do 40 roku życia chciałbym już w 100 procentach być spełniony. Przynajmniej w kwestii zabezpieczenia finansowego. A co do niemożliwego. Coś takiego istnieje, tylko w naszych głowach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz